Bieg tropem Misia Wojtka

Zachęcamy do udziału w wirtualnym biegu w dowolnym miejscu i godzinie, w terminie między 12-28 sierpnia 2022 r. Celem przedsięwzięcia jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, integracja środowiska sportowego, a przede uczczenie pamięci 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa oraz towarzyszącego mu niedźwiedzia brunatnego Wojtka.


Każdy z uczestników biegu, którego inicjatorem jest Młodzieżowa Rada Muzeum działająca przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, otrzyma pamiątkowy medal!

Poniżej kilka ważnych informacji:
1. Dystans – Zawodnik ma do pokonania dystans minimum 5 km. Górnej granicy nie ma.
2. Trasa – Bieg rozgrywany jest w formule niestacjonarnej. Oznacza to, że lokalizację startu i mety można wybrać dla siebie w dowolnym, bliskim zamieszkania miejscu w kraju. Pomiaru dystansu trasy każdy uczestnik może dokonać osobiście w trakcie rozgrywania Biegu, za pomocą dowolnego urządzenia posiadającego GPS (np. zegarek, telefon z aplikacją) lub z wykorzystaniem Google Maps.
3. Pomiaru czasu każdy uczestnik dokonuje indywidualnie i dokumentuje, wysyłając następnie zrzut ekranu/zdjęcie na e-mail: mrm@muzeum1939.pl
4. Zawodników nie obowiązuje limit czasu na żadnym z dystansów. Tempo pokonania zakładanego dystansu nie ma znaczenia. Swój dystans można pokonać biegiem, marszem lub marszo-biegiem.

Formularz biegu, regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne na:
Wystartował! Weź udział w biegu „Tropem Misia Wojtka”! | Muzeum II Wojny Światowej
(muzeum1939.pl).

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: dzieje.pl, „Dziennik Bałtycki”, Radio
Gdańsk S.A, TVP 3 Gdańsk.