BIEGI WIRTUALNE

Biegnij gdzie chcesz i kiedy masz na to ochotę. Biegi wirtualne to nowa forma uczestnictwa w zawodach biegowych. Od tej pory nie muszisz rano zrywać się na zawody i jechać kilkanaście a czasami kilkaset kilometrów na imprezę biegową. Wyznaczony dystans możesz pokonać o dowolnej porze w wyznaczonych przez organizatora dniach tygodnia.

Zaliczenie dystansu najczęściej polega na zarejestrowaniu przebiegu trasy na zegarku lub smartfonie z zainstalowaną aplikacją biegową oraz przesłanie zdjęcia organizatorowi. Na tej podstawie możemy otrzymać medal za ukończenie wirtualnego biegu.

Biegi wirtualne to atrakcyjne rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem, a także dla tych którzy nie lubią rywalizacji. Na takim biegu nie trzeba się martwić, że będziemy mieć słaby czas – w końcu biegniemy w pojedynkę lub z grupą znajomych biegaczy. Jednocześnie mamy satysfakcję z brania udziału w zawodach.

W wirtualnym bieganiu biorą udział także bardziej zaawansowani i zawodowi biegacze. Najszybsi mają często możliwość zdobycia pucharu i dodatkowych nagród.

Wirtualny bieg odbędzie się niezależnie od pogody i innych niesprzyjających okoliczności. Często mamy kilka dni do wyboru, aby zaliczyć zawody. Możesz pobiec w dzień lub w nocy. Ważne jest przebiegnięcie określonego dystansu natomiast czas nie gra roli – każdy biegnie swoim tempem i wg własnych możliwości.

Oczywiście bieg wirtualny nie zastąpi prawdziwych zawodów, gdzie jest rywalizacja, profesjonalny pomiar czasu, super atmosfera, bieg ze wszystkimi zawodnikami i cała otoczka w miejscu zawodów. Ale jeśli nie mamy czasu i możliwości przyjazdu zawsze można spróbować pobiegać wirtualnie.