SCARPA ULTRA TRAIL

04.09.2021

SCARPA ULTRA TRAIL – bieg na którym nie może Cię zabraknąć! Zapewniamy niezapomniane wrażenia oraz niesamowite krajobrazy Beskidu Wyspowego!

Beskid Wyspowy charakteryzuje się pięknymi szczytami z których widoki zapierają dech w piersiach! Najwyższym szczytem jest Mogielica(1170 m n.p.m), szczyt ten będzie kluczowy dla SCARPA ULTRA TRAIL. Na trasie znajdzie się Ćwilin, a także Polana Stumorgowa z ciekawą historią z II wojny światowej! To właśnie na tej Polanie na Mogielicy partyzanci AK odbierali zrzuty z alianckich samolotów. Będzie wesoło, turystycznie i historycznie!

Bieg na 10 km będzie biegiem z niespodziankami! Rywalizacja nie będzie polegać tylko na dobiegnięciu do mety i pokonaniu współuczestników.

Do biegu zaprosiliśmy Leśnego Trola, który zamieszkuje okolice trasy biegowej. Legenda głosi, że Troll ten potrzebuje zebrać ekipę wysportowanych elfików, którzy wraz z Nim będą strzec lasów i szlaków. Każdy przegoniony uczestnik otrzymuje naklejkę „Leśny Troll” i stara się nadrobić trasę, aby zaimponować Trollowi i dołączyć do jego gangu Elfików. Ponadto, każdy uczestnik pretendujący do roli elfa już na wstępie otrzyma czapkę trolla, będzie ona obowiązkowa na biegu.

Zapisy: https://dostartu.pl/SCARPA%20ULTRA%20TRAIL-v5834