Buty do biegania

Zabierasz się do uprawiania sportu i chcesz podążać za trendem jakim jest bieganie? Podstawowa rzecz, w którą powinieneś się zaopatrzyć, to dobre buty do biegania. Oczywiście, możesz wziąć pierwsze lepsze tenisówki, ale przecież nie zapewnią ci ona wysokiego komfortu podczas uprawiania sportu, co więcej, może się okazać, że po pierwszym treningu nabawisz się odcisków, a to z kolei skutecznie zniechęci cię do podejmowania kolejnego wysiłku, prawda?

Buty do biegania

Jakie buty do biegania

A zatem, jakie cechy powinny mieć dobre buty do biegania?

  1. Odpowiednia waga buta. Każdy, kto zaczyna przygodę z bieganiem, powinien sprawdzić ile waży, a następnie dobrać takie obuwie sportowe, które będzie dla jego wagi dostosowane.
  2. Wysokość podbicia. Każda stopa jest inna, a jedną z cech, które będą istotne przy dobieraniu komfortowych butów do biegania będzie wysokość podbicia.
  3. Wybierz buty z szerokim noskiem. Pamiętaj, że przednia część stopy jest podczas biegania mocno obciążona, więc jeśli wybierzesz buty ze zbyt wąskimi czubkami, będzie ci niewygodnie, a twoje palce będą zgniecione. Szybko przekonasz się, że trening może zakończyć się bolesnymi odciskami lub nawet zranieniem.