SMARTWATCH SPORTOWY

W motywacji do biegania, nordic walking i innych sportów może pomóc smartwatch sportowy z GPS dobrany do naszych potrzeb.

Przygodę ze zdrowym trybem życia można zacząć w każdej chwili, nie czekając na znak od losu. Na początek zaleca się odkurzyć przyjaźń z aktywnością fizyczną. Bieganie, nordic walking, fitness, czy jazda na rowerze to początek budowania nowej sylwetki.


Jaki zegarek do nordic walking i biegania

Trasę biegania i nordic walking rejestrować można w prosty sposób, dzięki zegarkowi typu smartwatch. Postępy warto śledzić od samego startu. Urządzenie to jest nie tylko bardzo poręczne oraz lekkie! Zatem można je swobodnie użytkować. Średnio waga takiego, sportowego zegarka to ok. 50 g! Dodatkowo wykonuje pracę każdego trenera! Nie tylko dopinguje w trakcie treningu, ale i zestawia ze sobą wszystkie dane, w postaci raportów końcowych!
Po zakończonym treningu, każdy biegacz, czy kolaż może dokładnie prześledzić, czy dokonuje postępy. Smartwatch sportowy jest bowiem kompatybilny zarówno z Androidem, jak i z IOS. Całość komunikacji przebiega na bazie łączności Bluetooth.

Zegarek sportowy można łączyć z popularnymi aplikacjami sportowymi takimi jak MapMyRun (aplikacja zastąpiła Endomondo), Map My Ride, Sports Tracker, Strava, RunKeeper.

Sportowy zegarek zlicza wszystkie parametry, takie jak: mapę całej, pokonanej trasy, czas, dystans, pracę serca w trakcie wysiłku, ilość utraconych kcal i wiele innych! Co więcej! Smartwatch świetnie nadaje się również przy sportach wodnych! Ten elektroniczny gadżet jest bowiem wodoodporny.
Esteci i miłośnicy pięknych przedmiotów będą usatysfakcjonowani! Większość modeli sportowego zegarka ma bardzo bogatą ofertę dostępnych kolorów, kształtów i design. Do tego stopnia, że niektóre smartwatche można pomylić z… klasycznym, eleganckim zegarkiem.

Niektóre modele smartwatchy sportowych np. TomTom Runner 3 Cardio + Music, umożliwą słuchanie muzyki dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi mp3. Dzięki podłączeniu słuchawek przez bluetooth możemy cieszyć się naszą ulubioną muzyką podczas aktywności fizycznej.

Modele zegarów sportowych z wyższej półki oferują znacznie więcej funkcji dla wymagających. Np. zegarek multisportowy Garmin Fenix 6X PRO ma wbudowany pulsoksymetr do mierzenia stężenia tlenu we krwi, a także posiada zainstalowane mapy topograficzne, a nawet mapy stoków narciarskich. Mapy offline oferuje również zegarek SUUNTO 7.